Mahnitëse dhe super e shpejtë, Porsche prezanton konceptin më te ri të Mission E Cross Turismo

liridona 0

Porsche bëri një debutim surprizë në 2018 Motor Show të Gjenevës, Misioni E Cross Turismo. Koncepti më i ri i Porsche për EV-në premton përforcim me 310 milje në distancë dhe super-ngarkim me 250 milje shtesë në vetëm 15 minuta. Misioni E Cross Turismo është një hatchback me katër dyer me goma të mëdha në det të hapur dhe vjen me teknologjinë inovative Porsches të akuzuar me 800 V, si dhe ngarkimin e induksionit nëpërmjet një paneli dyshemeje.

Të jesh Porsche gjithashtu do të thotë se është e shpejtë. Me 600 hp, 0-60 mph vjen në vetëm 3.5 sekonda dhe një shpejtësi 155 mph. Bazuar në Porsche Mission E, ajo vjen me të njëjtën paraqitje themelore me motorët e dyfishtë elektrikë, baterinë e baterisë dhe pamje me shkëlqim.

Porsche është i pari në industri për të shfrytëzuar një port akuzues 800 volt. Duke përdorur 800 volt, në krahasim me standardin e industrisë 400 volt, Misioni E dhe Mission E Cross Turismo do të jenë në gjendje të karikohen dy herë më shpejt. Gjithashtu redukton peshën, pasi 800 volt mund të përdorë kabllo të lehtë të bakrit.

Porsche pretendon se në vetëm pesë minuta kap 100 km / 62 milje të gamës. Disavantazhi është se në Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk ka ngarkues 800 volt, megjithëse Atlanta dhe LA duhet ta marrin së shpejti.

Misioni E Cross Turismo ka dy motora sinkron të magnitudës së përhershëm me një prodhim të sistemit prej më shumë se 600 kuajve. Kjo mundëson që Mission E Cross Turismo të përshpejtohet në 100 km / h në më pak se 3.5 sekonda dhe të arrijë një shpejtësi prej 200 km / h në nën 12 sekonda. Për më tepër, niveli i fuqisë së vazhdueshme është i pakrahasueshëm nga çdo mjet tjetër elektrik: përshpejtime të shumta janë të mundshme në vazhdimësi të drejtpërdrejtë pa humbje të performancës.

Misioni E Cross Turismo përfaqson nje lloj përshtypje se si e parashikojmë të ardhmen e gjithë-elektrike. Ajo kombinon sportivitetin dhe praktikën e përditshme në stilin unik. Automjeti ynë do të jetë i shpejtë për ti dhëne, por gjithashtu i shpejtë për tu rikarikuar dhe në gjendje të përsëris punën herë pas here “, thotë Oliver Blume, CEO i Porsche AG. Versioni i prodhimit të makinës do të nis vitin e ardhshëm.

[Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”porsche”]

Lini një Përgjigje