Mahnitëse! Ford Mustang Shelby GT350 vjen me risi të reja

Mariglen 0

Ford ka nxjerrë lajmin se Mustang GT350 do të përmirësohet në aerodinamikë, goma, amortizatorë dhe shasi.GT350 i 2019 do të duket pak a shumë i njëjtë me makinën e vitit të kaluar, por premton një performancë më të mirë në pistë dhe në rrugë.

Modelet e pjesëve aerodinamike janë marrë hua nga GT500 dhe nga programi për makinat e garave të Fordit. Një tjetër ndryshim që do të vëreni janë dhe gomat. GT350 përdor gomat Michelin Pilot Sport Cup 2. Ju megjithatë nuk do të mund ti shikoni me sy të lirë ndryshimet tek amortizatorët ose tek paketat elektronike ose edhe ato të sistemit të drejtimit.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”61″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

This post is also available in: English