Mahnitëse! Mercedes GLB tregon më tepër detaje, më shumë mundësi do të vijë nga Meksika

ardita 0

Mercedes Benz po zhvillon një model të ri SUV për t’ju bashkuar modeleve të tjera GLA dhe GLC.

Makina është zbuluar “vjedhurazi” në rrugë, dhe shihet qartë nga format e saj që është e ngjashme me modelin GLK, dhe ky model do të quhet GLB.

Është raportuar që Mercedes Benz e prezantoi modelin GLB tregëtarëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikes në fillim të muajit.
Burimet tregojnë që makina pritet të prezantohet për publikun në gjysmën e dytë të vitit 2019 si një model i vitit 2020.

Modeli GLB do të pasojë modelin e ri A–Class të mberritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikes që prej një viti. Modeli A–Class e bëri prezantimin në prill të 2018 në Beijing Auto Show. Për tregun Amerikan, të dyja makinat pritet të prodhohen në fabrikën e Aguascalientes, në Meksikë.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”62″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]