Makinat superluksoze të VIP-ave, shuma marramëndëse parash!

liridona 0

Pasioni i shumë prej yjeve të muzikës, kinematografisë dhe televizionit janë padyshim makinat, të cilat shumica e tyre i kanë të përsonalizuara.

Por mbi të gjitha të bien në sy çmimet e jashtëzakonshme me të cilat janë blerë këto makina. Kështu këngëtari dhe manaxheri i famshëm Jay-Z ndër shumë makina që ka në garazhin e tij personal ka edhe një Maybach Exelero me vlerë 8.8 milionë dollarë.

Ndër makinat më të shtrenjta mbizotërojnë Bugatti veyron, por edhe Lamborghini, Banetley, Ferrari, si edhe një Mercedes i vitit 1955 i Jey Leno me vlerë 1.8 milionë dollarë.

1.T-Pain – Bugatti Veyron me vlerë 2.5 milionë dollarë

2.Tom Brady – Bugatti Veyron Super Sport me vlerë 3 milionë dollarë

3.The Game – Bugatti Veyron me vlerë 2.2 milionë dollarë

4.Simon Cowell – Bugatti Veyron me vlerë 1.7 millionë dollarë

5.Paris Hilton – Bentley GT Continental me vlerë 285,000 dollarë

6.Nicki Minaj – Lamborghini Gallardo me vlerë 259,000 dollarë

7.Lil’ Wayne – Bugatti Veyron me vlerë 2.5 millionë dollarë

8.Floyd Mayweather – Koenigsegg CCXR Trevitaand me vlerë 4.8 milionë dollarë

9.Jay Leno – Mercedes 300SL Gullwing Coupe i vitit 1955 me vlerë 1.8 millionë dollarë

10.Jay-Z – Maybach Exelero me vlerë 8.8 millionë dollarë

11.Kim Kardashian – Ferrari 458 Italia me vlerë 325,000 dollarë

12.Flo Rida – Gold-plated Bugatti Veyron me vlerë 2.93 milionë dollarë

13.Drake – Bugatti Veyron me vlerë 2.5 millionë dollarë

14.David Beckham – Rolls Royce Phantom Drophead Coupe me vlerë 400,000 dollarë

15.Chris Brown – Lamborghini Aventador me vlerë 450,000 dollarë

16.Blac Chyna – Rolls Royce me vlerë 400,000 dollarë

17.Birdman – Maybach Exelero me vlerë 8.8 millionë dollarë

18.Amber Rose – Jeep Wrangler Unlimited me vlerë 130,000 dollarë

19.50 Cent – Chrome Lamborghini Gallardo me vlerë 218,000 dollarë

Lini një Përgjigje