Marka gjermane zbulon fotot e para zyrtare të Audit të ri A1

ardita 0

Makina më e vogël e Audi-t ka shënuar shumë sukses që kur u nxorr në treg në vitin 2011, me 830 000 shitje deri tani. Audi i ri A1 premton më shumë teknologji dhe prakticitet, modeli do të dalë në shitje muajin që vjen.

Makina është e bazuar në platformat e njëjta të Volkswagen Polo dhe SEAT Ibiza. Dizajni i saj është frymëzuar nga Sport Quatrro, në krahasim me paraardhësit e tij çatia e zezë dhe e theksuar i japin një pamje më agresive.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”70″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

This post is also available in: English