McLaren zbulon detaje nga modeli i ri kabriole, përpara debutimit zyrtar të saj

ardita 0

McLaren Automotive ka zbuluar pak nga paraqitja e supermakinës së tij të ardhshme. McLaren 720S Spider në formacionin McLaren do të jetë makina e dytë kabriole pas Spider 570S.

Kompania ka publikuar një imazh të 720S Spider në rrjetet sociale por nuk ka zbuluar shumë rreth makinës. Ekziston edhe një video prej 13 sekondash që tregon pak rreth skicës së makinës por me çatinë e vendosur. 

McLaren do ta zbulojë zyrtarisht Spider 720 S me 8 dhjetor 2018. Akoma nuk janë bërë të ditura detajet rreth motorit dhe fuqisë së saj por thuhet se standardi 720S do të ketë një motor V8 40. litërsh twin-turbo dhe do të prodhojë 710 kuaj fuqi.

 

This post is also available in: English