Mercedes-AMG A45 do të ketë një motorr të fuqishëm.

Admin 0

Mercedes-AMG prezantoi dje në Paris Motor Show modelin e ri A35, por fansat e Mercedes po mendon se çfarë makine do të vinte pas kësaj. Tobias Moers kreu i AMG hodhi pak dritë rreth modelit të ardhshëm të Mercedes A-Class. Ai tha se Mercedes është duke ndërtuar modelin A45 i cili do të ketë një motorr të fuqishëm që mund të prodhojë deri 400 kuajfuqi. Gjithashtu kjo makinë do të ketë frena dhe amortizatorë të përmirësuar.

Sistemi i navigimit do të jetë pak më ndryshe dhe do të ketë më shumë opsione se Mercedesët A-Class paraardhës. Mercedes A45 pritet që të dalë në treg vitin e ardhshëm.

This post is also available in: English