Mercedes- AMG Project ONE – Panairi Ndërkombëtar i Makinave të 2018 në Kanada

ardita 0

Që nga lindja e Formula 1 inxhinierët kanë ëndërruar që të sjellin teknologjinë supreme të tij  në rrugë. Për herë të parë makina kupe AMG Project One do të transferoje teknologjinë hibride më të fundit dhe efikase të Formula 1 në rrugë.

Kjo teknologji hibride do të ndihmojë në rritjen e performancës së makinës, e cila prodhon 1000 kuaj fuqi dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 350km/h.

Dizajnimi i brendshëm i makinës është i ngjashëm me makinën e Lewis Hamilton, ndërsa dizajnimi i jashtëm është projektuar sipas tendencave më të fundit.

Kjo makinë mendohet që në vitin 2019 do të dalë në shitje dhe thuhet se çmimi mund të arrijë afërsisht rreth  2 milionë dollarë.

*Makinat janë fotografuar eksluzivisht nga automjet.al

 

 

 

Lini një Përgjigje