Mercedes-Benz S-Class Cabriolet mbërriti! Shkëlqimin e kësaj makine mund ta vëreni me kilomenta larg.

liridona 0

E mrekullueshme, apo jo? Pa dyshim që e keni kuptuar që kjo është Mercedes-Benz S-Class Cabriolet dhe S63 AMG Cabriolet.

Është modeli i gjashtë i S- Class dhe është S-Class e parë e konvertueshme që do të ofrohet në 44 vjet. Pra, është dicka shumë e rëndësishme,

Si e tillë, është e madhe. Ajo ndan 60 për qind të trupit të saj me Coupe S-Class, dhe masat në 5 metra të gjatë, 1.9 metra të gjerë dhe 1.4 metra të lartë. Ka edhe një dysheme te re e bërë nga alumini. Në fakt, alumini përbën mbi gjysmën e përzierjes metalike të kabllit S-Class Cab.

Që do të thotë se mbetet aq e rëndë sa Coupe S-Class dhe aq e ashpër, edhe pse sigurisht, kjo vjen me një shtresë më të butë.
Mund të hapet dhe të mbyllet në rreth 20 sekonda me shpejtësi deri në 37 mph dhe përmban një sistem të kontrollit të klimës që përshtatet automatikisht me cfarëdolloj gjendje te tavanit.
Në fillim, do të keni mundësi të blini një S500 Cabriolet (që është makinë argjendi), e cila përmban një V8 me 4.7 litra që prodhon 449bhp dhe 516lb ft çift rrotullues . Fuqia është gjëja më e rëndësishme pë këtë makinë.
Të dy modelet S500 dhe S63 Cabriolet do të lançohen në Frankfurt Motor Show, me çmimet e njoftuara në kohën e duhur.

[Best_Wordpress_Gallery id=”33″ gal_title=”Mercedes-Benz S-Class”]

Lini një Përgjigje