Mercedes-Benz thyen rekord shitjesh në Maj për herë të 63-të rradhazi. Shikoni modelet që kanë përformuar më mirë

Mariglen 0

Mercedes-Benz shiti 198.187 automjete në mbarë boten, duke vendosur një rekord të ri për muajn Maj(+2,3%). 

Sa i perket rajonit të Azis dhe Paqësorit, janë shitur më shumë së kurr, duke shenuar një rekord të ri. Atje janë shitur mbi 80.000 makina me 10,2% rritje në Maj, duke e krahasuar me të njetin muaj të vitit 2017.Kurse në kategorin e SUV-ve, janë shitur 70.000 vetëm në këtë muaj, duke shenuar 4,3% rritje.

Siç tregojnë dhe shifrat, marka e Mercedes-Benz vayhdon të ruajë dominancen e saj në mbarë boten.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”57″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

This post is also available in: English