Mercedes G-Class 2019, i pershtatet terrenit dhe shijes Shqiptare(video)

Mariglen 0

Mercedes G-Class, makina luksoze për  Off-road, gjithmonë ka qenë konsideruar si një ikonë e dizajnit. Pamja e jashtme nuk ka ndryshuar shumë prej 1979. Elementet karakteristikë vazhdojnë të kryejnë punën e tyre njejtë si në fillim duke i dhënë  G-Class-it një pamje unike. Disa nga gjërat që ende gjejmë tek ky model janë dorezat e dyerve te dukshme, zhurma katakteristike e mbylljes së tyre, shiriti mbrojtës në pjesën e jashtme, goma rezervë  mbi  derën e pasme,  dhe dritat e mëdhaja ne pjesën e parme.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”40″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

G-Class i ri performon edhe më mirë në  off-road por pa humbur asnjë cilësi kur ndodhet në asfalt. Por ai bëhet akoma më i veçantë në versionin AMG, i cili fuqizohet nga një  motorr 4.0 litersh V8 biturbo prodhon 585 HP( Ferrari Porotino 2018 ka 592 Kuajfuqi). Nga 0-100 km/h  i kap per 4.5 sekonda dhe shpejtësia makismalë është 240km/h.

Kjo makinë ështe ideale për në Shqipëri prandaj dhe ju kemi sjell një  video për  të parë sesi  G-Class i pershtatet terrenit malor teShqipërise dhe shijes së  Shqiptarëve.

This post is also available in: English