Mercedes V-Class super luksoz dhe super praktik!

liridona 0

Ne pëlqejmë Mercedes-Benz V-Class. Na pëlqen pamja e kësaj makine. Merc ka bere te mundur ofrimin e një markë të re ‘Night Edition’. Deri më tani, është konfirmuar vetëm për Gjermaninë, për shumën prej 55,260 € (afro 50k).

Siç do të prisni nga njëNight Edition,AMG ka pasqyra të zeza,dhe shume elemete i ka me kete ngjyre. Plus shumë shënjat për të konfirmuar epërsinë tuaj MPV ndaj atyre V-Classes të tjera të dobëta.

Brenda ka vende të rehatshme në lëkurë të zezë, asistencë standarte për parkim dhe një kamera 360 gradë. Në fund të fundit, është një tip fugoni i madh me gjithe ate hapsire qe ka dhe ju do të doni këto gjëra.


Ka nje motor me naftë Merc cilindër me katër cilindra 2.1 litra me 187kuaj fuqi dhe aftësinë për të shkuar nga 0-62m/ore në 9.1secs.
Por nuk është Mercuri i 4.0-litrave biturbo V8 me 577kuaj fuqi + dhe aftësine për të shkuar nga 0-62m/ore. keshtu qe futni V8 të GT R në V-Class, dhe ndërtojeni një Super V.

This post is also available in: English