Modeli i ri i Mercedes-Maybach qe asnje nuk mund te blej

Admin 1

 

Kur nje marke e konsoliduar dhe me shtrirje globale sic eshte Mercedez takon simbolin e luksit, Maybach, athere rezultati nuk mund te jete tjeter, pervecse mahnites.

Behet fjale per modelin Ultimate Luxury SUV te Mercedes-Maybach. Sic e shikoni, eshte goxha e larte ne krahasim me modelet e tjera te Maybach.

 

 

Cdo detaj  I ketij  modeli eshte dizenjuar per te treguar agresivitet, fuqi, dinamizem, shpejtesi dhe te gjitha keto te nderthurura me luksin.

Koncepti i ketij modeli eshte totalisht elektrik dhe fuqizohet nga 4 motora elektrik qe i japin 750 kuajfuqi. Durimi i baterise eshte 320 km sipas standartit EPA kurse shpejtesia maksimale eshte vetem 255 km/h.

 

 

Gjithashtu ka dhe opsionin e fast-charging, qe do te thote qe mund ta karikoni per 5 min dhe te beni 96 km.

Fakti qe eshte nje model konceptual dhe qe kompania nuk ka zbuluar ndonje detaje rreth dates se lancimit do te thote qe nuk mund ta blini per momentin.

 

This post is also available in: English

One Reply to “Modeli i ri i Mercedes-Maybach qe asnje nuk mund te blej”

Lini një Përgjigje