Mustang Bullit 2019, fillojnë porositë për versionin legjendar

Mariglen 0

Ford ka hapur librin e porosive për Mustang Bullitt 2019 dhe konfirmoi që  ky version përkujtimor do ketë 480 kuajfuqi dhe 570 Newton-metër çift ​​rrotullues.

Gjithashtu, prodhuesi Amerikan i  makinave deklaroi që çmimi do fillojë nga $47,495 duke përfshirë dhe çmimin e transportit.

Para se të mesojmë këto, Ford ka pas dhe informacione rreth motorrit. Ai do ketë një motorr 5.0 litërsh V8 me shpejtësi maksimale 260 km/h.

Modeli Bullitt do jetë perkutjimor sepse do shënojë 50 vjetorin e daljes se filmit me të njëjten emer ku Steve McQueen drejtonte një Mustang GT 1968.

Në vija të përgjithshme profili i makines është ruajtur origjinal por përsëri nuk arrin të mposhte paraardhesin e saj të vitit 1968.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”18″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Lini një Përgjigje