Na surprizon Lionel Messi me super koleksionin e tij të makinave. Ja çfarë gjendet në garazhin e tij

ardita 0

Lionel Messi  është ylli argjentinas i cili luan si sulmues me ekipin e Barcelonës gjithashtu luan edhe me Kombëtaren Argjentinase. 

Në Mars të vitit 2012, Messi shkruajti historinë e Champions League duke u bërë lojtari i parë në histori që shënon pesë gola në një ndeshje, në ndeshjen kundër gjermanëve të Bayer Leverkusen. Ai gjithashtu barazoi edhe rekordin e José Altafini me 14 gola të shënuar në një sezon të Champions League. Messi ka vendosur edhe rekodin evropian për më shumë Gola të shënuar gjatë një sezoni.

Në moshën 24 vjeçare, Messi u bë golashënuesi më i mirë i historisë së Barcelonës në të gjitha kompeticionet.   Ai ndihmoi Argjentinën që të fitojë Kupën e Botës për moshat U20.

Gjithashtu  Messi  ka qënë fitues i shumë çmimeve  të ndryshme si psh. çmimi i Topit të Artë, Këpuca e artë etj.

Por përveç futbollit superstari i Barcelonës njihet që ka nën pronësi shumë makina luksoze dhe sportive. Ja cilat janë disa nga makinat e koleksionit të tij:

1. Maserati Gran Turismo MC Stradale (181,183 dollarë)

 

2. Maserati Gran Turismo S  (126,500 dollarë)

3. Ferrari F430 Spider  (117,900 dollarë)

4. Audi R8 V1O (164,900 dollarë)

5. Mini Cooper  (46,075 dollarë)

6. Dodge Charger SRT8 (43,445 dollarë)

7. Audi R8 Spyder  (114,900 dollarë)

8. Audi Q7 (47,700 dollarë)

9. Toyota Prius (24,200 dollarë)

10. Lexus 4×4 (73,292 dollarë)

11. Mercedes-Benz SLS (70,000 dollarë)

12. Pagani  (1.7 milion dollarë)

 

 

 

Lini një Përgjigje