Nderthur të vjetrën me të renë, ja se cfarë surprize ka Ferrari për ne!

liridona 0

Problemi me Ferrari 328 GTS, është s se ajo ka shumë tavan dhe gjithashtu shume e rënd. Është shumë e lehtë për të hyrë për shkak të dyerve.NuK është mjaftueshëm i eger

Nëse procesi juaj i mendimit shkoi gjerësisht përgjatë linjave të njëjta, na lejoni ta prezantojmë këtë makinë konceptuale të vetme: quhet Conciso, dhe është vepra e modës gjermane Michalak Design.

Ajo që përfaqëson kjo makinë është dëshira e Michalak për atletizëm. Dhe duket që është një makinë me të vërtetë e bukur. Duke marrë bazën 328 (shasi, drivetrain), dizajnerët ndërtuan një trup aliazh alumini në formën e një racer GP. Pra, nuk ka dyert – duhet të ngjitesh për të hyrë në të, ska as çati, as shumë xham ne pjesen e perparme..

Por hej, ajo që ju keni ne dispozicion është është një 270bhp, 3.2-litër Ferrari V8 ngritur në mes, ka një kuti shpejtësie 5 shpejtësish . Dhe për shkak se ajo ka lëkurën e 328, ajo peshon vetëm 982 kg. Performance? Ka disa. Ajo do të shkojë nga 0-62mph në “rreth” pesë sekonda dhe të lartë në 173mph.
Ajo u shfaq në Frankfurt Motor Show të vitit 1993, në Gjenevë në vitin 1994, që u shit në vitin 1998 dhe pastaj u gjet në Belgjikë, ku ishte ruajtur në një dhomë ndënje për shumë vite. Tani, është kthyer për ankand përsëri, në shitje të RM Sotheby në Monako më 12 maj.

[Best_Wordpress_Gallery id=”21″ gal_title=”Ferrari”]

Lini një Përgjigje