Një nga makinat më të bukura dhe më një çmim që e justifikon këtë bukuri.Ja cila makinë është

liridona 0

Historia e Formula 1 përkon me një domethënie të rivalizuar nga disa disiplina të tjera motorsport. Vitet 50′ dhe 60′ jane vitet e makinave me te bukura.

Brabham e ka kuptuar këtë. Ekipi i mëparshëm i F1 është po aq i shkëlqyeshëm sa ekipi i tyre, prandaj lançimi i sotëm i super-makines së re, i quajtur Brabham BT62, mban një distinktiv të madh nderi.

Është një dizajn i pastër, i ëndërruar nga Brabham thjesht për t’i shërbyer garës dhe asgjë tjetër. Ka një shasi me peshë të lehtë,me fibra karboni të lehta.

Brabham ka zgjedhur për para dhe mbrapa barra të rregullueshme dyfishe, së bashku me shiritat rregullues Ohlins me katër drejtime, kundër rrotullimit dhe diçka që quhet ‘kontroll aktiv i përplasjes’. Gjithë makina peshon në vetëm 972 kg dhe permasat jane gati si një Audi R8.

Ka nje motorr V8 e aspiruar natyralisht me 5.4 litra të dizajnuar nga Brabham. Super makine, super dizajn!Dhe me se fundi, çmimi i kesaj makine eshte £1.2m ne UK.

[Best_Wordpress_Gallery id=”89″ gal_title=”Brabham BT62″]

 

This post is also available in: English