Një Range Rover i tillë në treg? Dhe keni akoma dyshime për ta bërë te tuajin?

liridona 0

Në pothuajse 50 vjet prodhim, Range Rover i Land Rover ka evoluar nga një kamion mezi i civilizuar në një simbol të statusit luksoz për të rivalizuar sferat e Mercedes-Benz S-Class. Ky evolucion do te vazhdojë me një ritëm gradual për vitin e modelit 2019, pasi Land Rover bën disa ndryshime të vogla.

Lajmi më i madh për Land Rover Range Rover 2019 është shtimi i një modeli hybrid P400e plug-in në formacion.
Fuqia e Range Rover kombinon një motor me benzinë turbocharger 2.0-litërsh dhe motor elektrik, të mundësuar nga një paketë baterie litium-jon 13.1-kilovat. Prodhimi i përgjithshëm i sistemit është 398 kuaj fuqi.

Pjesa tjetër e linjës së fuqisë së Range Rover është e pandryshuar. Land Rover vazhdon të ofrojë një V6 me supercharged 3.0 litra në konfigurime 340 ose 380 kuaj fuqi, një turbodiesel V6 3.0 litërsh, 254 kuaj fuqi dhe një V8 supercharged 5.0 litër që prodhon 518 kuaj fuqi.

Land Rover gjithashtu shtoi një sistem Wade Sensing i cili mund të paralajmërojë shoferin nëse Range Rover po tejkalon thellësinë maksimale.

Range Rover vazhdon të përdorë sistemin infotainment të InControl Touch Pro Duo Jaguar Land Rover, prezantuar për vitin e modelit 2018.Eshtë i pajisur me një ekran 12.3-inçësh për shoferin dhe një ekran 10.0 inç për pasagjerët.

Çmimi për Land Rover Range Rover 2019 fillon në $ 88,860 për një model bazë me 340-hp benzinë ​​V6, dhe ngjitet në $ 207,900 për një varg-krye të modelit SVAutobiography. Hybrid i ri-për-2019 P400e shtrihet diku në mes, në $ 95,150. Për të festuar përvjetorin e 70-të, Land Rover do të ndërtojë nje makine me dy dyer me 999 Range Rover SV Coupe, me çmim prej 295,000 dollarë.

[Best_Wordpress_Gallery id=”243″ gal_title=”12″]

 

This post is also available in: English