Me një stil retro,me një super fuqi,ju prezantojmë këtë makinë te mrekullueshme! Bëjeni të tuajën këtë Mustang!

liridona 0

Hennessey Performance Engineering me bazë në Teksas ka ndërtuar disa makina të pabesueshme gjatë viteve, nga një Ford F-150 Raptor me gjashtë goma në super-karikatorin Venom. Kompania sapo ka arritur ndërtimin e saj të 10,000-të dhe po feston këtë moment historik me një Ford Mustang me 808 kuaj fuqi.

Trashëgimia Hennessey Heritage Mustang shton më shumë fuqi dhe stil retro për makinën Ford. Është frymëzuar nga vet GT ’67 Heritage Edition i Fordit dhe Mustang ka të njëjtën ngjyrë të kuqe dhe të bardhë.GT40 dhe vargu i saj i katër fitoreve të Le Mans ishin frymëzimi për super makinen GT.

Hennessey filloi me një Mustang GT, duke e trajtuar V8 me 5.0 litër makinën në një kompresor dhe përmirësime të tjera.Hennessey pretendon se Edicioni i Trashëgimisë do të bëjë 0 deri në 60 m/ore në 3,3 sekonda, do të zhvillojë çerek milje në 10.7 sekonda në 132 m/ore dhe do të arrijë një shpejtësi maksimale prej “mbi 200 m/ore”. Hennessey do të ofrojë përmirësime në makinat e pajisura me shpejtësi me transmetime automatike.

[Best_Wordpress_Gallery id=”238″ gal_title=”mustang”]

This post is also available in: English