Njihuni me disa nga super makinat më të shtrenjta. Çmime marramendëse!

Mariglen 0

Në përgjithësi makinat më të shtrenjta në botë janë automjete sportive me mbi 1000 kuaj fuqi për përdorim rruge.
Një tjetër cilësi e këtyre makinave është se janë shumë të rralla. Zakonisht prodhimi i tyre bëhet në numër të paktë ose rezervohen që në fillim nga miliarderët.
Në fakt ka edhe raste që sheikët i blejnë edhe më përpara se makinat të prodhohen. Ky fakt i bën që çmimi tu rritet edhe më shumë dhe për shumicen e njërëzve as një jet nuk do tu mjaftonte për ti blër.

Zenvo ST1 (1.2 milionë dollarë) 

Ferrari LaFerrari (1.4 milionë dollarë)

 

Pagani Huayra (1.4 milionë dollarë)

 

Aston Martin One-77 (1.4 milionë dollarë)

 

Koenigsegg One:1 (2 milionë dollarë)

 

Ferrari F60 America (2.5 milionë dollarë)

 

Mansory Vivere Bugatti Veyron (3.4 milionë dollarë)
W Motors Lykan Hypersport (3.4 milionë dollarë)

 

Lamborghini Veneno (4.5 milione dollare)

 

Koenigsegg CCXR Trevita (4.8 milione dollare)

Lini një Përgjigje