Nuk do ta besoni se sa e lirë është kjo Renault Megane RS

liridona 0

Kompania franceze e prodhimit te automjeteve Renault ka paraqitur modelin e ri Megan RS 280.

Jo vetëm që është me të vërtetë mjaft e mirë, por është gjithashtu e lirë, madje mund te themi qe eshte me e lire sesa gjitha  `rivalet`  e saj.

 

Çmimi fillestar do jete £ 27,495, duke konkuruar keshtu edhe performancen e volitshme te  Hyundai i30N. Megane nuk vjen me shumë opsione ,por ofron me shumë fleksibilitet . Ju mund te zgjidhni dy modele te kesaj makine: modelin sportiv dhe modelin kupe. Renault  Megan RS 280 vjen me kambio manuale dhe me marshin ne timon f1.

 

Modeli Kupe ka nje amortizim  10% me te mire se versionet e tjera, me nje diferencial i cili ben te mundur stabilitetin e saj ne rruge dhe opsionin per nje frenim  sa me te fuqishem. Kushton 1.500 dollarë, por nëse porosisni Megane RS në muajin tjetër, do ta merrni brenda cmimit. Ju thashë se kjo makine eshte e lirë.

 

Kjo makine vjen ne opsionin  me marsha ne timon F1  e cila kushton 1,700 paund me shume. Ne po presim me padurim qe tju sjellim nje test te Megan kunder rivaleve  te saj. 

Bli Renault Megan , mire dhe lire.

This post is also available in: English