Nuk do ta besoni se sa e shpejtë është kjo Mercedes AMG GT S Roadster!

liridona 0

Nëse ju nuk keni dashur të blini një Mercedes-AMG GT Roadster sepse 469 kuaj fuqi të makinave standarde nuk u është dukur mjaftueshëm, por një GT C Roadster 549 kuaj fuqi është thjesht i mahnitshëm për ju,ne kemi lajme të shkëlqyera.

Nivelit të mesëm GT S nuk është më i disponueshëm vetëm si Coupe – edhe tani mund të merrni një Roadster, me 515 kuaj fuqi. Pak më shumë se GT e rregullt, dhe pak më pak se C.

Ky model kap 0-62 m/h. GT merr 4 sekonda dhe C 3,7 sekonda. S merr 3.8 sekonda.

Shpejtësia maksimale? 188 m/h për makinën standarde, 196 m/h për C dhe … 191m/h për S-në e re. Motori është sigurisht i njëjti V8 me 4.0 litër.
Çmimet fillojnë në £ 126,730, dhe makinat e para mbërrijnë në gusht.

[Best_Wordpress_Gallery id=”128″ gal_title=”AMG GT S Roadster”]

 

This post is also available in: English