Nuk do ta besoni sesa kushton kjo Dacia Duster!

liridona 0

Lajm i mirë për tifozët e SUV. Dacia Duster e re është në shitje në Britani këtë muaj, duke filluar me një shumë të arsyeshme 9,995 £. Gjërat si sediljet e përparme, dritat e drejtimit, rrotat e çelikut 16in dhe dritaret e para që lëvizin lart e poshtë duke përdorur energjinë elektrike, janë disa nga karakteristikat e kësaj makine.

Dy motorë janë në dispozicion – benzinë ​​ose naftë, të dyja me 113kuaj fuqi. Të dyja vijnë me kambio manuale, por i pari është i vetmi në dispozicion me makinë me rrota. Makineria më e lirë me të gjitha rrotat është £ 13,595 – gjë që është shumë e lirë. Na është premtuar se është “po aq i aftë sa modeli i mëparshëm” jashtë rrugës, dhe se pjesa e brendeshme është shumë më e cilesore këtë herë.

 

A keni nevojë për një Duster të ri në jetën tuaj?

[Best_Wordpress_Gallery id=”178″ gal_title=”em”]

This post is also available in: English