Porsche zbulon dy modelet e reja, 718 Boxter T dhe Cayman T

ardita 0

Vitin e kaluar, Porsche prezantoi një version të veçantë dhe të lehtë të quajtur 911T. 

T përfundoi duke qënë një nga modelet tona të preferuara, tani Porsche ka zbuluar 718 Boxster T dhe 718 Cayman T, modelet më të pastra në formacionin 718. Sapo të hyni brenda, do ta kuptoni menjëherë që jeni në një makinë që është e fokusuar në sigurimin e kënaqësisë maksimale në ngarje.

Të dyja modelet 718 T kanë motor turbocharged 2.0 litërsh që prodhon 295 kuajfuqi dhe kanë një shpejtësi maksimale prej 274 km/orë. 

Ende nuk është bërë i ditur çmimi por Porsche thotë se një 718 T në krahasim me një model bazë të pajisur në mënyrë të ngjashme, do të kushtonte vetëm 5% deri në 10% më shumë. 

This post is also available in: English