Prezantimi i CHevrolet Tahoe RST.Të gjithë do ta donin ta kishin!

liridona 0

Ishte një moment në fund të viteve ’90 dhe në fillim të viteve ’00, kur dukej sikur kamionët sportive të Detroit ishin makina sportive të reja.

Por kjo gjë ndryshoi gjatë Recesionit të Madh kur çmimet e gazit u rritën afër $ 5 për gallon.

Me çmimet e gazit relativisht të ulëta përsëri, kjo gjë bëri qe të shfaqet Tahoe RST Performance Edition 2018.

Tahoe RST Performance Edition është Tahoe më e shpejtë që është testuar. Duke përdorur “Walton Method”
RST Tahoe fitoi 0-60 mph në 5.8 sekonda, dhe merr përgjatë çerek milje në 14.2 sekonda në 98.4 mph.

RST-ja e Tahoe është e mrekullueshme për të lëvizur, por kur është fjala për ndalimin dhe kthimin, ajo ka nevojë për pak ndihmë.Dicka tjeter për këtë makinë ,frenat e përparme Brembo ($ 2,795!), Bridgestone Dueler H / Ts i Tahoe RST nuk sigurojnë tërheqjen e nevojshme për të ndaluar këtë SUV nga 60 mph në më pak se 133 metra.

[Best_Wordpress_Gallery id=”57″ gal_title=”Tahoe RST”]

Lini një Përgjigje