Prezantimi magjepsës i Mercedes-AMG C 63 S Coupé në New York Auto Show.

liridona 0

Mercedes-AMG vazhdon të përmirësojë linjën e saj të C Class, me modele të reja të modeleve C63 dhe C63 S të zbuluara në New York Motor Show, të kompletuara tashmë me një model të ri të shpejtësisë. Pas çelsit C43 me gjashtë cilindra, përditësimet C43 Coupe dhe Cabriolet kaluan shpejt dhe tani është rradha e C Class AMG C , C63, për të na befasuar gjithnjë e më shumë.

 

Më parë vetëm modelet më të fuqishme S u pajisën me një diferencial të kufizuar të kontrolluar elektronikisht, ndërsa modelet jo-S bën një ndryshim thjesht mekanik. Për modelet e përditësuara ky është një ndryshim i komplikuar, edhe pse ngritjet dinamike të motorit janë ende të disponueshme vetëm në C63 S.

 

Dy grupe të reja të gomave janë në dispozicion, një dizajn standard prej 18 inç dhe një alternativë opsionale prej 19 inç. Të dyja janë optimizuar në një tunel me erë për të përmirësuar qarkullimin e ajrit rreth gomave dhe për të shtuar efikasitetin e përmirësuar aerodinamik të makinës.

Stil i mrekullueshëm, shpejtësi marramëndëse,dizajn që ndërthur klasin me të “agresiven”,komoditet i paimagjiuneshëm. Këto janë disa nga karakteristikat e kësaj makine magjepsëse.

Mercedes-AMG C 63 S Coupé, Paketa e AMG Night dhe AMG Carbon-Paket II, Aksesorë: me shkëlqim diamanti të ndritshëm.

Boja e jashtme: diamant i bardhë i ndritshme. Konsumi i karburantit i kombinuar: 10.1 l / 100 km; emetimet e kombinuara të CO2: 230 g / km

[Best_Wordpress_Gallery id=”38″ gal_title=”Mercedes-AMG C 63 S Coupé”]

Lini një Përgjigje