Prezantohet Citroen C5 Aircross! Shumë e bukur!

liridona 0

Kjo është e re, Euro Citroen C5 Aircross, dhe premton të jetë një super-SUV rehatshme.

Ne së pari pamë C5 Aircross vitin e kaluar, zbuluar në shfaqjen e Shangait për tregun kinez. Citroen na tregon se çdo version i EuroAirCross do të vijë i pajisur me ‘jastekë hidraulikë progresive’.

E gjithë makina qëndron në platformën modulare EMP2 të PSA-së.Eshte i paisur me teknologjinë e sigurisë, frenimin e sigurisë, paralajmërimin e nisjes, mbajtjen e korsi, kontrollin e përshtatjes,alarmet e kafesë, alarme për vëmendjen e shoferit dhe madje edhe njohjen e shenjave të trafikut – për të mbajtur të zgjuar.

Ka një tabletë qendrore 8in me njohje zanore që kontrollon të gjitha funksionet kryesore.

Ka dy motorë benzinë ​​në dispozicion – një me 128 kuaj fuqi dhe një 1.6-litër me 177 kuaj fuqi – dhe tre diesels.
Në fund të vitit 2019, Citroen do të prezantojë C5 Aircross.

[Best_Wordpress_Gallery id=”163″ gal_title=”zzz”]

This post is also available in: English