Prezantohet Kia Sportage më e fundit. Një mrekulli

liridona 0

Eshtë koha e freskimit për Kia Sportage, dhe lajmi i madh është shtimi i një hibrid të butë në linjë. Fuqia nga një motor me naftë 2.0-litësh plotësohet nga një baterë 48 volt dhe një gjenerator që “ruan motorin”, përmirëson shpejtësinë.

Kia thotë se do të lançojë 16 makina më të përparuara të fuqisë në 2025 – pesë hibride, pesë PHEVs, pesë EV dhe një FCV të pastër.

Për më tepër 1.7-litër naftë është zëvendësuar nga një 1.6 , – ka sisteme të reja të ndihmës shoferit, fenerët ri dizajnuar,brenda ka një sistem të ri infotainment me prekje prej 8 inçësh.

Një në tre Kias shitur në Britani është një Sportage, duke e bërë atë një makinë jashtëzakonisht të rëndësishme për markë. Për aq kohë sa ajo fiton në gjëra të tilla si Stinger,është shumë në rregull.

[Best_Wordpress_Gallery id=”161″ gal_title=”kia”]