Prezantohet Rolls-Royce Cullinan !Makina më e pritur e vitit 2018

liridona 0

Pas tre vitesh thashetheme dhe të shtënave spiunuese, Rolls-Royce po tregon Cullinan, një makinë që disa e quajne “makina më e pritur e vitit 2018 dhe, ndoshta, Rolls-Royce me i pritur i të gjitha kohërave”.

Cullinan është emëruar pas diamantit më të madh të zbuluar ndonjëherë. Ajo u gjet në vitin 1905. Sot familja mbretërore britanike e zotëron atë.Sipas kompanisë, Cullinan është Rolls më praktike se gjithe te tjeret . Ajo është “testuar në shkatërrim” në Arktik, në Sahara, në Luginën e Vdekjes dhe kështu me radhë, dhe është SUV luksoze teknologjikisht me avancuar në botë. Është sigurisht ndër më të fuqishmit, me 6,75-litër turbinë V12 të Rolls-it që nxjerrin jashtë 563 kuaj fuqi .

Permasat e Cullinan duken të mrekullueshme. Kompania e quan madhësinë “proporcione të duhura Rolls-Royce”. SUV është Rolls i dytë, pas Phantom, për përdorimin e arkitekturës se re të shkallëzuar të aluminit të firmës. Të gjitha modelet e ardhshme do ta përdorin atë.

Ne pjesen e brendshme automjeti ka instrumente digitale.
Pritet të zbulohet publikisht në fund të verës. Shitjet fillojnë në fund të vitit me fillimin e furnizimeve te vitit 2019. Çmimet nuk janë shpallur ende.

[Best_Wordpress_Gallery id=”126″ gal_title=”ROLLS-ROYCE CULLINAN”]