Princess nxjerr detaje të reja rreth jahtit të saj të ri

Admin 0

Kantieri me bazë në Plymouth Princess ka nxjerrë disa detaje të reja rreth jahtit të saj të ri Y85. Jahti prej 26.2 metrash do të ndërtohet në Plymouth. Ai është dizenjuar nga dizenjuesit e Princess në bashkëpunim me arkitektët e anijeve Olesinski dhe me studion dizenjuese italiane Pininfarina.

Jahti ka një sallë ngrënie me hapësirë të bollshme përball barit, barbekju-së dhe frigoriferit. Gjithashtu kanë dhe disa krevate që mund të shndërrohen edhe në divanë sipas kërkesës.

Jahti mund të akomodojë 8 persona në 4 dhoma. Jahti gjithashtu është i pajisur edhe me televizorin dhe teknologjinë më të fundit. Shpejtësia maksimale e jahtit Y85 është 33 nyje.

This post is also available in: English