Projekti më i ri i Volvos është ajo çka adhuruesit e makinave kanë pritur. Mahnitëse!

liridona 0

Krahu i performancës së Volvo Polestar ka njoftuar se po merr kapar për modelin e saj të parë të prodhimit të plotë, Polestar 1 i cili është mjaft i bukur.

Për një shumë që arrin deri në 2,500 euro ose 2,500 dollarë ose 20,000 RMB, ju mund të siguroni vendin tuaj në radhë për të blerë makinën e parë hibride GT të kompanisë.

Ky kapar është plotësisht i kthyeshme nëse do ndryshosh mendjen, edhe pse mund të lëkundesh nga disa numra. Polestar 1 përmban një motor benzinë ​​me katër cilindra 2.0-litërsh përpara dhe një palë motorësh elektrikë.

Në total, kjo barazohet me 591bhp, 782lb ft çift rrotullues dhe një kohë 0-62mph. Polestar gjithashtu premton një gamë prej 93 miljesh në një pagesë të vetme, në mënyrë të pastër të EV.
Kjo makinë posedon: frenat e mëdha, përshtatës Ohlins pezullimi, përdorimin e konsiderueshëm të fibrave të karbonit rreth trupit, dhe arkitekturën e njëjtë të platformës që mbështet modelin Volvo S90 (megjithëse është ulur para dhe prapa).

Do të ndërtohen Vetëm 500 të tilla dhe Polestar do të pranojë kapar nga 18 vende, ndër to: Mbretëria e Bashkuar, Kina, Shtetet e Bashkuara, Suedia, Gjermania, Norvegjia, Holanda, Danimarka, Finlanda, Spanja, Belgjikë dhe Kanada.

“Mbi 7,000 njerëz janë të interesuar që të kenë një Polestar 1 që nga zbulimi i saj”, shpjegon shefi i Polestar Thomas Ingenlath, “ne jemi shumë të inkurajuar nga pasioni i treguar për produktin tonë.

“Tani do të ndërmarrim hapat e ardhshëm drejt dërgimit të kësaj makine për klientët tanë të parë”.

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”Polestar”]

 

Lini një Përgjigje