Risia më e re nga Porsche! Cayenne E

liridona 0

Porsche ka zbuluar modelin e saj të ri Cayenne E-Hybrid. Ashtu si çdo model Porsche, është një revolucion më vete.

Ajo karakterizohet nga një kombinim i benzinës V6 me 3.0 litra dhe motor elektrik, duke dhënë një total prej 456 kuaj fuqi.

Shpejtësia maksimale është 157mph.
Pse jemi duke u fokusuar në performancën? Për shkak se gjërat e ekonomisë janë ende nje tranzicion. Porsche thotë se do të shkojë 27 milje në qoftë se njerzit e duan vetëm me energji elektrike, me një shpejtësi maksimale prej 83m/orë . Do të jetë intriguese të shohësh se çfarë ndodh kur të kalojë makina përmes testit të përditësuar WLTP …

Kapaciteti i baterisë është 30 për qind më i madh në Cayenne, dhe do të duhet tetë orë për të ngarkuar plotësisht në një prizë të rregullt.
Ju gjithashtu mund të lidhni Cayenne tuaj me një app të telefonit për t’ju ndihmuar të gjeni se ku të ngarkoni.

Porsche premton një eksperiencë të paharrueshme në ngarjen e makinave sportive me aftësinë për të tërhequr akoma 3.5 ton (ose ndoshta më shumë), por Cayennes hibridë të mëparshëm nuk kanë qenë kurrë si fizikë-sfiduese sa ekuivalentët e tyre thjesht me benzinë.
Çmimet fillojnë në £ 67,128dhe me te vërtet që është e kushtueshme, por një 14.000 £ më e lirë se një Panamera E-Hybrid që është pak më e vogël dhe më e shpejtë.

[Best_Wordpress_Gallery id=”104″ gal_title=”Porsche Cayenne”]

This post is also available in: English