Risia e Volkswagen, vjen Golfi më i shpejtë në histori

ardita 0

Volkswagen ka zbuluar modelin e saj më të ri Golf GTI, takimi i përvitshëm “Wörthersee” po afron dhe ne do të kemi mundësinë që të shikojmë mijëra pronarë të VW që do të mblidhen.

Eshtë takimi më i madh i GTI në botë, si një trajtim të veçantë për entuziastët e VW që marrin pjesë, prodhuesi i makinave po sjell një ofertë vërtet të veçantë. 

Prodhuesi i makinave do të prezantojë Golf GTI të ri TCR – i cili gati është gati për prodhim. Ky është Golf GTI më i shpejtë në historinë 40-vjeçare të këtij modeli, edhe pse TCR tani për tani, është koncept formal dhe versioni i prodhimit do të paraqitet nga fundi i vitit.

Golf GTI TCR ka motor 2.0 litra TSI, i cili siguron 290 kuaj fuqi dhe arrin shpejtësinë maksimale prej 264 kilometra në orë.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”41″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

This post is also available in: English