Sarp Yachts prezanton jahtin e saj të ri

Mariglen 0

Kantieri turk Sarp Yachts ka prezantuar jahtin e saj të ri prej 46,8 metrash vetëm një javë përpara Monaco Yacht Show. Me dizajn të jashtëm të bërë nga Red Yachts Design jahti ka si karakteristikë hapësirën dhe zonat e ndenjes të rrethaura me xham. Gjithashtu jahti ka një bech club si dhe një pishinë të madhe.

Garazhi është mjaftueshëm i madh për të parkuar disa Jet Skis si dhe mjete të tjera ujore.Rehatshmëria dhe privatësia e pronarit janë prioritetet e këtij dizajni me dhomën e pronarit nëfillim të jahtit të lidhur me një zyrë si edhe dhomën endërrimit të veshjve. Dhoma e pronarit gjithashtu ka edhe 2 ballkonë të anë të ndryshme të jahtit. Jahti mund të akomodojë deri në 12 persona në 4 kabina. Shpejtësia maksimale e këtij jahti është 16 nyje ndërsa ajo normale e udhëtimit është 12 nyje.

This post is also available in: English