Së shpejti Nissan lançon modelin e ri, ja sa kuaj fuqi do të ketë

ardita 0

Eshtë bërë e ditur që sapo kanë filluar punimet për zëvendësimin e modelit 370Z, që për herë të parë ka dalë në prodhim në vitin 2009. Kjo veturë nuk ishte dhe aq e fuqishme.

Por kjo gjë nuk do të ndodhë me pasardhësin e saj, i cili ka një motorr 3.0 litra V6 dhe do të prodhojë 475 kuaj fuqi. 

Kjo veturë pritet të dalë në treg në fund të vitit që vjen, dhe ka shumë gjasa që ky model do të prezantohet gjatë tetorit në Tokio Motor Show. 

Mediat që merren me automobilizëm, kanë mësuar se nuk i është dhënë drita e gjelbër vetëm kësaj makine, pasi në prodhim pritet të hyjë edhe Nismo i ri. 

 

Lini një Përgjigje