Shokuese! Shoferi Raikonen i paduruar, shkel gazin dhe shtyp këmbën e mekanikut gjatë pit-stopit

ardita 0

Ka ndodhur një ngjarje e rëndë në garën e Formula 1. Shoferi nga Finlanda Kimi Raikonen ndërsa po merrte ndihmë me montimin e gomave të tij i shtypi këmbën njërit prej mekanikëve .

Për të dalë nga vendi i ndërrimit të gomave ai u largua shume shpejt dhe nuk ishte në dijeni të faktit që një mekanik i ngritjes së gomave të pasme ishte ende në rrugën e automjetit të tij.

Më pas mekaniku është transportuar direkt në spital. Ndërsa shoferi Raikonen është larguar nga gara sepse kishte probleme me gomat e automjetit.

Nga video e publikuar duket qartë se atij i është thyer këmba.

Lini një Përgjigje