Shperthejnë makinat nga vapa e madhe(video)

Mariglen 0

Temperaturat e larta në Emiratet e Bashkuara Arabe kanë bërë që shtatë automjete të shpërthejnë në flakë gjatë dy muajve të fundit.

Mbrojtja civile ka kërkuar nga shoferët që të sigurojnë automjetet e tyre dhe të mbahen në rregull në mënyrë që të parandalohen fatkeqësitë.Videoja e postuar në llogarinë e Instagram të Mbrojtjes Civile të UAQ tregon zjarrfikësit që vijnë në vendin e ngjarjes për të shuar flakët në makinën e djegur në temperaturë 40 gradë.

Zjarri është incidenti i shtatë i tillë në dy muajt e fundit, me një kamion që kap zjarr ndërsa ishte në tranzit. Shoferi humbi kontrollin e automjetit, duke u larguar nga rruga përpara se të flijonte kamionin.Koloneli Sami Khamis Al Naqbi, drejtori i përgjithshëm i Mbrojtjes Civile, tha se neglizhenca njerëzore ishte gjithashtu një faktor që ka ardhur deri te djegia e makinave.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Uaq Civil Defense (@997uaq) on