Skoda Octavia RS një makinë hibride me pamje të mrekullueshme!

liridona 0

Edhe pse ende nuk është publikuar asnjë fotografi zyrtare, por vetëm skica, brezi i ri i makinës Octavia ka ngritur shumë pluhur për shkak të pamjes së tij të shkëlqyeshme. Do të ketë një makinë të bukur hibride.

Skoda ka publikuar skicat e para të gjeneratës së ardhshme Octavia RS, duke lëshuar një ‘ortek’ të komenteve entuziaste. Edhe pse skicat si këto janë gjithmonë pak joreale dhe mbase nuk mund të realizohet, ajo që mund të merret me mend nga ata është se Octavia do të jetë një makinë shumë tërheqëse

Brezi i ri i RS do të ketë premierën e tij botërore në 3 mars në Car Show në Gjenevë. Skoda do të ofrojë, si më parë, dy versione të kësaj makine, një sedan me pesë dyer dhe një kamionçinë.

Skoda nuk zbuloi shumë detaje, por ata mburreshin se kjo do të ishte RS e parë në versionin hibrid. Do të ketë një motor 1.4-litërsh dhe motor elektrik, dhe 245 kuaj fuqi. Makina do të jetë në gjendje të udhëtojë me një mbushje deri në 50 kilometra.

Brezi i ri Octavie RS vjen njëzet vjet pas debutimit të Octavia RS të parë. Kjo makinë vërtetë nxiti tregun e makinave sportive sepse ofroi performancë të nivelit Golf GTI të kombinuar me një kabinë shumë të gjerë dhe një bagazh të madh.

Nuk dihet nëse hibridi i gjeneratës tjetër do të bashkohet me benzinë ​​dhe naftë.