Superjahti Kibo shitet me një çmim të pabesueshëm

ardita 0

Superjahti prej 82 metrash i ndërtuar nga Abeking & Rasmussen në vtitn 2014 u shit për çmimin e 129 milion eurove dhe u “pagëzua” me emrin Grace.

Ky jaht me 5-kate u ndërtua për miliarderin rus Alexander Mamut . Ky jaht mund të akomodojë deri në 12 persona në 6 dhoma si edhe një staf prej 23 personash.

Jahti gjithashtu ka një bar të madh, një ekran të madh kinemaje në hollin kryesor si edhe një ashensor prej xhami nga ku mund të ngjitesh nga fundi deri në majë të jahtit. Suita e pronarit ndodhet në katin e fundit në pjesën e sipërme të jatit dhe ka një pamje fantastike.

This post is also available in: English