Supermakina e re e Mercedes-AMG do të quhet One dhe është e mrekullueshme(video)

Mariglen 0

Mercedes ka njoftuar se supermakina e re Mercedes-AMG do të quhet One. Kompania dha disa informacione rreth aerodinakës së makinë si edhe rreth shpejtësisë maksimale të saj.  Makina hibride ka një motorr 1.6 litërsh V6 benzine turbo dhe 4 motorrë elektrikë. Kjo makinë mendohet se do të arrijë një shpejtësi maksimale prej 351 km/h. Pritet që kompania Mercedes të jape më shumë informacion gjatë Paris Auto Show.

Gjithashtu kompania ka ndërtuar një showrrom lëvizës në Mynih në mënyrë që t’i tregojë pronarëve të ardhshëm të kësaj makine çdo gjë të re ose system të ri të vendosur në makinë. Megjitahtë fakt është që Mercedes do të prodhojë vetëm 275 makina të tilla gjithsej dhe ato janë të gjitha të prenotuara.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”96″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_slideshow” gallery_width=”600″ gallery_height=”400″ cycle_effect=”fade” cycle_interval=”10″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”[Show thumbnails]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

This post is also available in: English