Tag: 2018

Recent Post

Volkswagen I.D.R Pikes Peak gati për të thyer rekord

  Mesa duket çdo disa muaj Volkswagen zbulon nje model I.D concept dhe të gjitha këto I parap

Modeli i ri i Mercedes-Maybach qe asnje nuk mund te blej

  Kur nje marke e konsoliduar dhe me shtrirje globale sic eshte Mercedez takon simbolin e luksit

E para sendilje per femije me Airbag

  Nëse Volvo do prodhonte sendilje për makina, ato do të dukeshin kështu. Kompania Maxi-Cosi

Besojeni ose jo, por kjo është një Skoda. Njihuni me makinën më të rrallë të garave që keni parë ndonjëherë

Ndoshta do ju duket e çuditshme por para 60 vitesh Skoda ka pasur një makinë garash, të bukur dhe

Pas Volkwagen-it edhe Porsche njofton që do të largojë zyrtarisht nga prodhimi makinat me naftë.

  Kompania gjermane Porsche ka vendosur të ndalojë prodhimin e makinave me naftë.  Porsc

Kjo makinë ka një teknologji që nuk e ka asnjë tjetër.

  Subaru i ri Forester që po bën bujë këtë vit,ka  tërhequr  vëmendjen në Pana

Çfarë nuk shkon me këtë Mini?

  Koha kur ky Mini klasik bënte bujë, lëvizja me bateri ishte diçka e pakonceptueshme. Makin

Hyundai hedh në treg Electric Kona që mund të lëviz 470 km për karikim

  Hyundai sapo ka hedhur ne treg Kona Electric. Nënkompakt elektrik do të vijë me dy opsione

Panairi ndërkombëtar i makinave në Toronto, Kanada për vitin 2018

Panairi ndërkombëtar i makinave në Toronto, Kanada për vitin 2018, që do të mbahet gjatë datav