Tag: Bugatti

Recent Post

Marka Bugatti po merret me ndërtimin e një makine speciale

Në vitin 1909, themeluesi i kompanisë Bugatti, Ettore Bugatti, prezantoi makinën e tij të parë t

Kjo mund të jetë mundësia juaj më e mirë për të zotëruar një nga makinat më të rralla në botë

Makina Bugatti EB110 shpesh mund të harrohet për shkak të supermakinave si Veyron apo Chiron të c

E pabesueshme! Shikoni sa kushton zëvendësimi i serbatorit të një Bugatti Veyron

Makina Bugatti Veyron është një makinë që do të ngelet në historinë e botës së makinave si

Bugatti po merr në konsideratë ndërtimin e një fuoristrade hibride

Muajin e kaluar kreu i Bugatti Stephan Winkelman deklaroi se komapnia po mendon që të zgjerojë lin

Sekreti i Bugatti Divo që e bën më të mirë se Chiron

Më në fund Bugatti ka nxjerrë në treg modelin Divo, një supermakinë fantastike. Makina e re e B

Mahnitëse! Ja sesi do të dukeshin makinat sportive të shndërruara në furgona

A e keni imagjinuar ndonjëherë sesi do të dukeshin makinat e markave si Bugatti, Porsche , Alfa Ro

Evolucioni i makinës Bugatti nga 1901-2018 (Video)

Themeluesi Ettore Bugatti lindi në Milano, Itali, dhe kompania e automobilëve që mban emrin e tij