Tag: Ferrari

Recent Post

Mercedes duhet të bëjë më shumë për të konkurruar Ferrari-n

Mercedes bëri një mofidikim të madh në pjesën aerodinamike të makinës në fillimin e kësaj ja

Fillojnë ankesat e para rreth rregullave të reja të Formula 1

Formula 1 ka vendosur disa rregulla të reja këtë sezon me qëllimin që garat të bëhen më spekt

E pabesueshme! Del në shitje supermakina e Jason Statham

Jason Statham është një nga aktorët më të famshëm të Hollywood-it i cili njihet për rolet e

Ferrari F1 I krijuar me pjesë Lego ngjan si i vërtetë

Ky model i plotë është marë nga makina Ferrari SF70HP. Punonjësit e Legos kanë përdorur gjiths

Lewis Hamilton hedh një tjetër hap të sigurtë drejt titullit kampion.

Atëherë kur mendohej se Ferrari dhe Sebastian Vettel do të reagonin pas humbjes në çmimin e madh

A mund të rivalizojë Lotus Ferrarin?

Komapnia Lotus nuk ka ecur shumë mirë këto vitet e fundit. Kjo kompani ka ndërruar pronarë disa

Sulltani i Bruneit zotëron mbi 7,000 super-makina të veçanta

Pasuria e Sulltan Hassanal Bolkiah arrin deri në 20 miliard dollarë. Dhe ky nuk është ndonjë she

Si mund të shitet një makinë e vitit 1957 për 10.000.000 Euro?

Një Ferrari 812 Superfast i 2018, kushton diçka më shumë 420.000 Euro, kurse një Ferrari i 1957

Njihuni me disa nga super makinat më të shtrenjta. Çmime marramendëse!

Në përgjithësi makinat më të shtrenjta në botë janë automjete sportive me mbi 1000 kuaj fuqi