Tag: ford

Recent Post

E mahnitshme! Ky është Ford Raptor-i i modifikuar nga Roush

Roush është kompani amerikane e cila është e specializuar në modifikimin e makinave si Ford F-15

Ford publikon datën e prezantimit të fuoristradës Explorer

Ka disa javë që në internet qarkullojnë foto të fuoristradave testuese të gjeneratës së re Ex

Elon Musk parashikon që Ford-i nuk do ja dalë krizës së ardhshme.

Elon Musk po kapet prap me Ford-in. Nuk është sekret që Ford-i dhe Tesla kanë përplasje jo të r

Ford do të shtojë prodhimin e makinave të modelit GT

Kur Ford prezantoi për herë të parë gjeneratën e dytë të modelit GT në vitin 2016 deklaroi se

Ford nis prodhimin e kamionëve elektrikë për DHL

Ford ka nisur prodhimin e komianëve elektrikë për DHL në fabrikën e saj në Këln në Gjermani.

Ford do të tërheqë 200 makina të modelit GT

Ford ka njoftuar se do të tërheqë 200 makina Ford GT në Shtetet e Bashkuara , Kanada dhe Europë

Ford-100: histori, bukuri dhe performancë

Që kur Ford-i prodhoi makinën e parë me rimorkio F-Series, shumë gjëra kanë ndryshuar. Edhe pse

Mustang Bullit 2019, fillojnë porositë për versionin legjendar

Ford ka hapur librin e porosive për Mustang Bullitt 2019 dhe konfirmoi që  ky version përkujt

Ford prezanton makinën e re, e përshtatshme për të gjitha terrenet

Gjatë një aktiviteti që është zhvilluar në Miçigan të Shteteve të Bashkuara, marka e famshme