Tag: jaguar

Recent Post

Shefi i dizajnit të Jaguar flet rreth së ardhmes së kompanisë

Në një intervistë të dhënë së fundmi shefi i dizajnit tek Jaguar Ian Callum ka folir rreth së

Jaguar përgatit makina të përshtatura për kafshët

Prodhuesi Britanik ka njoftuar që modelet E-Pace, F-pace, I-Pace dhe XF Sportbrake do të ken akseso

Jaguar po planifikon të prodhojë vetëm makina elektrike

Të gjithë kompanitë kryesore po kërkojnë që të kalojnë Tesla-n në fushën e makinave elektri

Kreu i dizenjuesve të Jaguar flet për planet që kompania ka për modelin e ardhshëm XJ dhe F-Type

Njeriu i cili është përgjegjës për dizajnin e makinave Jaguar të ditëve të sotme është Ian

Jaguar mund të ketë problem në prodhimin e makinave I-Pace

Hyrja në tregun e makinave elektrike nuk është dhe aq e thjeshtë sa mendonjë disa. Jaguar në mu

Jaguar bashkëpunon me yllin e muzikës pop Dua Lipa

Marka Jaguar ka konfirmuar se po bashëkpunon me yllin e muzikës pop Dua Lipa. Këngëtarja e cila k

Sulltani i Bruneit zotëron mbi 7,000 super-makina të veçanta

Pasuria e Sulltan Hassanal Bolkiah arrin deri në 20 miliard dollarë. Dhe ky nuk është ndonjë she

Shikoni makinën e re të Jaguar-it që thyen rekord me akselerimin e saj

Jaguar është e kënaqur me faktin se ka nxjerrë në treg një fuoristradë elektrike, Jaguar-in I-

Jaguar prezanton modelin F-Pace të 2019, ja gama e re e teknologjisë që do të ketë kjo fuoristradë

  Këtë jave kompania Jaguar ka bërë të ditur disa detaje për modelin e ri të vitit 2019 F