Tag: sport

Recent Post

Mahnitëse! Ford Mustang Shelby GT350 vjen me risi të reja

Ford ka nxjerrë lajmin se Mustang GT350 do të përmirësohet në aerodinamikë, goma, amortizatorë

Porsche zyrtarizon emrin e makinës së re elektrike për vitin 2019 – Shikoni si ngjan

“Porsche Taycan” është emëruar makina e re elektrike që Porsche ka njoftuar se fundmi. Taycan

Formula E, çfarë duhet të dimë për rivalin e Formula 1

Ish-ylli i Formula 1, Felipe Massa, është kthyer në motorsport, konkretisht në Formula E, I cili

Lamborghini kthen prapa disa Centenario, shkaku i një gabimi shumë të vogël

  Lamborghini ka krijuar vetëm 40 njësi të modelit Centenario, që është i bazuar në Avent

Porsche 911 GT3 eksperienca që nuk harrohet kurrë

Makinat si Porsche 911 GT3 janë si ari, asnjëherë se humbin vlerën dhe në qoftë se kombinohet m

Volkswagen I.D.R Pikes Peak gati për të thyer rekord

  Mesa duket çdo disa muaj Volkswagen zbulon nje model I.D concept dhe të gjitha këto I parap

Modifikimi i Ferrarit për modelin GTC4 Lusso T

  Direkt pas modifikimit të modelit Ferrari 812 Superfast, Kompania Wheelsandmore e ka pasuruar

Kush janë motorrat më të rinj të Ducati-t për vitin 2018?

  Ducati është e njohur nga garat MotoGP, por ajo nuk prodhon motorra vetëm për pista. Më p