Tag: sportive

Recent Post

Lamborghini kthen prapa disa Centenario, shkaku i një gabimi shumë të vogël

  Lamborghini ka krijuar vetëm 40 njësi të modelit Centenario, që është i bazuar në Avent

Jaguar prezanton modelin F-Pace të 2019, ja gama e re e teknologjisë që do të ketë kjo fuoristradë

  Këtë jave kompania Jaguar ka bërë të ditur disa detaje për modelin e ri të vitit 2019 F

Ja detajet spektakolare të BMW M5

Gjenerata fundit e M5, ishte makina me e fuqishme që ka lançuar ndonjëherë linja M, pasi ka motor

Volkswagen I.D.R Pikes Peak gati për të thyer rekord

  Mesa duket çdo disa muaj Volkswagen zbulon nje model I.D concept dhe të gjitha këto I parap

Pas Volkwagen-it edhe Porsche njofton që do të largojë zyrtarisht nga prodhimi makinat me naftë.

  Kompania gjermane Porsche ka vendosur të ndalojë prodhimin e makinave me naftë.  Porsc

Nissan tranformon modelin sportiv 370Z, ja veçantia e re që ka sjellë

Njihuni me makinën ekstreme të markës Nissan e cila prodhon 330 kuaj fuqi, dhe në vend të gomave