Tag: supermakina

Recent Post

Bugatti Chiron vjen me opsionin “Sky View”

Me një focë shtytëse mahnitëse prej 1,479 kuaj fuqi, Bugatti Chiron mund të kapë 100 km/orë ve

Lamborghini feston me Huracan-in e 11,000 dhe Aventador-in e 8,000

Prodhimi nuk ka mbaruar akoma, kështu që numri i këtyre makinave do vazhdojë të rritet. Lamborgh

GT-R I RI PRITET TË JETË SUPER MAKINA SPORTIVE MË E SHPEJTË NË BOTË

Në një intervistë eskluzive në “Goodwood Festival of Speed”, shefi i dizajnit Alfonso Albaisa

Alieno Arcanum me teknologji “Alien”

Një tjetër supermakinë qarkullon ne horizont dhe bëhet fjalë për Alieno Arcanum. Kjo makinë ë

Nëntë nga prototipet më të bukura që kurrë nuk i’a dolën të prodhoheshin

Këto janë makinat që do të dëshironim që t’u prodhonin, por që nuk mundën t’ia dilnin dot

Lamborghini kthen prapa disa Centenario, shkaku i një gabimi shumë të vogël

  Lamborghini ka krijuar vetëm 40 njësi të modelit Centenario, që është i bazuar në Avent

Jaguar prezanton modelin F-Pace të 2019, ja gama e re e teknologjisë që do të ketë kjo fuoristradë

  Këtë jave kompania Jaguar ka bërë të ditur disa detaje për modelin e ri të vitit 2019 F

Rolls-Royce Cullinan nuk i trembet kodrave të rërës në Dubai (video)

  Rolls-Royce Cullinan ka bërë një punë tepër të madhe për të mos konisderuar modelin e

Volkswagen I.D.R Pikes Peak gati për të thyer rekord

  Mesa duket çdo disa muaj Volkswagen zbulon nje model I.D concept dhe të gjitha këto I parap

Modeli i ri i Mercedes-Maybach qe asnje nuk mund te blej

  Kur nje marke e konsoliduar dhe me shtrirje globale sic eshte Mercedez takon simbolin e luksit