Tag: Tesla

Recent Post

Shihni sesi makina Tesla shpërthen në flakë në një parkim në Shanghai

Në rrjetet sociale është shpërndarë një video, ku shihet sesi “shpërthen” një makinë e t

Tesla dhe Mercedes mund të bashkëpunojne për të ndërtuar një furgon elektrik

Elon Musk mund të jetë duke biseduar me kompaninë Daimler, për ta bërë të mundshëm këtë bas

Elon Musk parashikon që Ford-i nuk do ja dalë krizës së ardhshme.

Elon Musk po kapet prap me Ford-in. Nuk është sekret që Ford-i dhe Tesla kanë përplasje jo të r

Tesla vazhdon të thyejë rekorde

Shitjet e makinave Tesla këto muaj janë duke thyer rekorde dhe duke vendosur të reja. Në muajt ma

Fabrika e prodhimit të armëve Kallashnikov synon të konkurojë Teslan me modelin CV-1

Koncepti i parë i makinës elektrike të Kallashnikovit u shfaq në forumin ndërkombëtar “Army 2

Tesla Model S përshkon më shumë se 400,000 milje rrugë në 3 vite.

Një Tesla Model S 90D ka bërë më shumë se 400,000 milje rrugë në 3 vite. Si mund të bëjë nj

Pse Modeli X i Tesla-s nuk përmbyset edhe pse goditet 3 herë?(video)

Shumica e makinave SUV tentojnë të përmbysen kur goditen nga pjesa anësore, por jo Tesla Model&nb

Tesla, aksidenti i makines me autopilot dhe injorimi

Blumberg raporton që CEO i Tesla-s i ka mbyllur telefonin drejtuesit të Bordit Kombëtare të Sigur

Ja pse Tesla kërkon mbrapsht 123 000 makina të tipit “Model S”

Tesla kërkon mbrapsht 123 000 makina “Model S” pasi është shfaqur një problem që ndikon mbi