Tag: Volkswagen

Recent Post

E pabesueshme! Makina e ardhshme Volkswagen Jetta GLI do të jetë më e mirë se një Golf GTI

Makina Volkswagen Golf GTI është një nga modelet më legjendare të ndërtuara nga kompania gjerma

E pabesueshme! Ja çfarë zbuloi studimi i Volkswagen rreth shoferëve të furgonëve të mallrave

Një studim i ri u krye nga Volkswagen Commercial Vehicles vitin e kaluar rreth furgonëve të cilët

Volkswagen po përgatitet për prezantimin e gjeneratës së re të Golf GTI

Gjenerata e tetë e Volkswagen Golf pritet që të prezantohet në fund të këtij viti dhe  sip

Volkswagen do të tërheqë nga tregu 6700 makina

Prokuroria gjermane është duke hetuar shitjen e 6700 makinave testuese nga kompania Volkswagen në

Volkswagen-i elektrik I.D.R drejt vendosjes së një rekordi të ri në Nürburgring

Sipas disa burimeve brenda kompanisë Volkswagen, kompania po planifikon që të dërgojë makinën e

Fabrika e parë e makinave elektrike të Volkswagen do të prodhojë 100,000 makina në vit.

Me të gjitha kompanitë e ndërtimit të makinave në garë për të ndërtuar modelet e tyre 

Volkswagen do të tërheqi 700,000 makina të modeleve Tiguan dhe Touran

Volkswagen po përgatitet të tërheqë 700,000 makina të modeleve Tiguan dhe Touran për shkak të

Volkswagen paralajmëron prodhuesit e furgonave të pajisen me sistemin AEB

Frenimi emergjent automatik, AEB, është një sistem që instalohet në frenat e makinave dhe vepron

Mahnitëse! Volkswagen konfirmon prodhimin në forma shumë më të vogla të makinave SUV

Pothuajse të gjithë prodhuesit e veturave po bëjnë ndryshime dhe po përshtasin dizajnet për mak